«شاهزاده و گدا» به تالار وحدت می‌روند – پیام آنلاین

خبرگزاری مهر: علی پویان قصد دارد نیمه اول سال ۹۷ نمایش «شاهزاده و گدا» را در تالار وحدت روی صحنه ببرد.

علی پویان کارگردان تئاتر که به تازگی نمایش «گالیله» را در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برده درباره برنامه های دیگر خود در زمینه کارگردانی تئاتر به خبرنگار مهر گفت: یک نوبت اجرایی برای تیر و مرداد سال آینده در تالار وحدت دارم و پیشنهادی که برای اجرا در این نوبت داده‌ام نمایشنامه «چنین گفت سیمرغ» نوشته امیر مولوی است که بر اساس شاهنامه فردوسی نگاشته شده است
وی افزود: شاید شرایطی به وجود بیاید که نیاز باشد حتما برای اجرای این اثر اسپانسر ویژه ای داشته باشیم و این در حالی است که من نمی خواهم نوبت اجرایی خود در تالار وحدت را از دست بدهم، به همین دلیل نمایشنامه دیگری را هم مدنظر دارم.

خبرگزاری مهر: علی پویان قصد دارد نیمه اول سال ۹۷ نمایش «شاهزاده و گدا» را در تالار وحدت روی صحنه ببرد.
این کارگردان تئاتر با بیان اینکه نمایشنامه «شاهزاده و گدا» را حسن باستانی نوشته است درباره تعداد بازیگران این اثر و احتمال استفاده از چهره های مطرح بازیگری گفت: «شاهزاده و گدا» بین ۱۸ تا ۲۲ نفر بازیگر دارد که قطعا از چهره های بازیگری نیز استفاده خواهم کرد، البته استفاده از چهره به منظور استفاده ابزاری نیست بلکه چهره های مدنظر مناسبت ترین بازیگران برای نقش های مدنظر در نمایشنامه «شاهزاده و گدا» خواهند بود.

پویان تأکید کرد: اگر با اسپانسر «چنین گفت سیمرغ» مخالفت شود، برای اینکه نوبت اجرایی خود را از دست ندهم قطعا نمایش «شاهزاده و گدا» را با حضور گروهی حرفه ای و شناخته شده به صحنه خواهم برد. البته از گروه کارگردانی و بازیگری نمایش «گالیله» نیز در اجرای «شاهزاده و گدا» استفاده خواهم کرد.

این کارگردان تئاتر درباره نمایشنامه دیگرش اظهار کرد: گزینه دوم من نمایشنامه «شاهزاده و گدا» است که هنوز تصویر بازی زنده یاد خسرو شکیبایی را که سال ها قبل در این نمایش دیدم، در ذهنم باقی مانده و به این موضوع فکر کردم الان زمان اجرای مجدد نمایش «شاهزاده و گدا» است.

علی پویان کارگردان تئاتر که به تازگی نمایش «گالیله» را در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برده درباره برنامه های دیگر خود در زمینه کارگردانی تئاتر به خبرنگار مهر گفت: یک نوبت اجرایی برای تیر و مرداد سال آینده در تالار وحدت دارم و پیشنهادی که برای اجرا در این نوبت داده‌ام نمایشنامه «چنین گفت سیمرغ» نوشته امیر مولوی است که بر اساس شاهنامه فردوسی نگاشته شده است.


اخبار مرتبط

 • عاقبتی «ماهی سیاه کوچولو» را اجرا می‌کند + فرانسه: حریری در عربستان آزاد است – پیام آنلاین
 • حمایت مطهری از ورود زنان به ورزشگاه‌ها – پیام آنلاین
 • نخ دندان استفاده کنیم یا نه؟ – پیام آنلاین
 • بررسی هیجان‌ انگیزترین ها؛ استقلال بدترین شد! – پیام آنلاین
 • ورود مدعی العموم به موضوع آلودگی هوای مشهد + موتورسیکلت‌ ها ۴ برابر خودروها آلودگی دارند – پیام آنلاین
 • ترابی به جای اتریش و هلند در تهران – پیام آنلاین
 • پرسپولیس همچنان بهترین تیم ایرانی – پیام آنلاین
 • لایحه‌ جنجالی علیه گردش آزاد اطلاعات – پیام آنلاین
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *