سیستم رای گیری مردمی قابل اعتماد است – پیام آنلاین

خبرگزاری مهر: علی آشتیانی پور مدیر ستاد انتخاب فیلم برگزیده تماشاگران سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت رای گیری مردمی گفت: تصمیم ما این بود که مانند سال ۹۴ هر روز ۵ فیلم برتر مردمی را اعلام کنیم ولی دیشب ۱۵ بهمن ماه و پیش از اعلام رسمی آرای مردمی ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره از ما خواست برای گرم کردن فضای مردمی روز اول ۱۰ فیلم را معرفی کنیم و مانند سال قبل هر روز یک فیلم از چرخه خارج شود تا درنهایت به ۵ فیلم برسیم
وی در پاسخ به اینکه چرا تا روز چهارم جشنواره آرای مردمی اعلام نشد در حالیکه از همان پنجشنبه ۱۲ بهمن همه فیلم ها در سینماهای مردمی حداقل یک نمایش را داشتند، بیان کرد: امسال اولین سالی است که آرا به شیوه الکترونیک اخذ می شود و با توجه به اینکه سال گذشته سامانه فروش بلیت در آخرین لحظات دچار مشکل شد و مشکلاتی را برای ما هم ایجاد کرد لذا امسال تصمیم گرفتیم سه روز اول را برای سنجیدن شرایط و رفع نواقص احتمالی درنظر بگیریم و در روز چهارم جشنواره آرا را اعلام کنیم.

خبرگزاری مهر: علی آشتیانی پور مدیر ستاد انتخاب فیلم برگزیده تماشاگران سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت رای گیری مردمی گفت: تصمیم ما این بود که مانند سال ۹۴ هر روز ۵ فیلم برتر مردمی را اعلام کنیم ولی دیشب ۱۵ بهمن ماه و پیش از اعلام رسمی آرای مردمی ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره از ما خواست برای گرم کردن فضای مردمی روز اول ۱۰ فیلم را معرفی کنیم و مانند سال قبل هر روز یک فیلم از چرخه خارج شود تا درنهایت به ۵ فیلم برسیم.
وی با تاکید بر اینکه همه سینماگران باید به نظر و سلیقه مردم احترام بگذارند، عنوان کرد: باید بپذیریم که ممکن است نظر مردم مخالف انتظار ما باشد و اگر فیلمی در لیست ۱۰ نفره نیست انتخاب مردم بوده است و سینماگران می توانند برای دریافت مستندات رای گیری تقاضانامه ای مکتوب به خانه سینما بفرستند تا رتبه فیلم خود در آرای مردمی را متوجه شوند.

مدیر ستاد انتخاب فیلم برگزیده تماشاگران سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر در پایان گفت: در حال حاضر هیچ کسی جز من و یک نفر دیگر از ترتیب آرای مردمی خبر ندارد و حتی دبیر جشنواره نیز نمی داند از بین ۱۰ فیلمی که امروز اعلام شد کدامیک رای برتر را دارد.

مدیر ستاد انتخاب فیلم برگزیده تماشاگران سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر درباره اختلالی که دیشب پیش آمده و کد یک فیلم به رای برای فیلم دیگری منجر شده است، توضیح داد: اختلال پیش آمده به دلیل اشتباهی بوده که در جدول نمایش فیلم ها در سینماتیکت صورت گرفته و مشکل از سیستم رای گیری خانه سینما نبود ولی به محض اینکه مساله را به ما گزارش کردند موضوع را پیگیری و رفع کردیم و ظرفیت برای فیلمی که رای آن منظور نشده بود، باز شد.

آشتیانی پور افزود: سیستم الکترونیک شدن جای تکامل دارد و می تواند در سال های بعد در شهرستان ها هم استفاده شود. هر سیستمی در ابتدای راه مشکلاتی دارد ولی با آسیب شناسی می توان مشکلات را رفع کرد و برنامه ما هم این است که پس از پایان جشنواره به بررسی نقاط ضعف و قوت آن بپردازیم. ولی در حال حاضر می توانم بگویم به نظر من که با این سیستم کار می کنم این روند یکی از سالم ترین و قابل اعتمادترین روش ها است.


اخبار مرتبط

 • در سینما و تئاتر چه خبر است؟ – پیام آنلاین
 • به قوی ترین نوزاد دنیا،این غذاها را بدهید! – پیام آنلاین
 • هدیه ویژه رئال مادرید از رولکس رسید + بازداشت ۱۱۰ نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با کودتا – پیام آنلاین
 • ایتالیا پیر بود، پیرتر هم شد – پیام آنلاین
 • چند نکته درباره شبکه‌های اجتماعی که شاید ندانید – پیام آنلاین
 • رفع موانع روابط بانکی با ایران در دستورکار اروپا + پیام هاشمی در پی درگذشت استاد اخلاق – پیام آنلاین
 • اعمال شب و روز نیمه شعبان – پیام آنلاین
 • بی‌تابی گواردیولا برای جریمه شدن PSG + کاغذ در لیست کالاهای اساسی قرار گرفت – پیام آنلاین
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *