توزیع ۳۰۰ کانکس در مناطق زلزله زده کرمان – پیام آنلاین

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با تاکید بر این‌که هم اکنون بحران اولیه بعد از زلزله را پشت سر گذاشته‌ایم، اظهار کرد: برای واحدهایی که ۱۰۰ درصد آسیب دیده است کانکس توزیع شده و پیش‌بینی شده تا سقف ۱۰۰۰ کانکس در مناطق زلزله‌زده توزیع شود و خانه‌هایی هم که نیاز به تعمیر دارد تعمیرات آنها انجام خواهد شد
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با تاکید بر این‌که هم اکنون بحران اولیه بعد از زلزله را پشت سر گذاشته‌ایم، اظهار کرد: برای واحدهایی که ۱۰۰ درصد آسیب دیده است کانکس توزیع شده و پیش‌بینی شده تا سقف ۱۰۰۰ کانکس در مناطق زلزله‌زده توزیع شود و خانه‌هایی هم که نیاز به تعمیر دارد تعمیرات آنها انجام خواهد شد.
باژیان با بیان این‌که درباره ساخت و سازها روی گسل‌ها و حاشیه رودخانه نیز بررسی‌های لازم انجام شده است، افزود: در بین مردم زلزله‌زده وسایل گرمایشی توزیع شده و مشکل خاصی نیز وجود ندارد، ضمن آن‌که باید عنوان کرد امکان استفاده از برخی منازل در منطقه کوهبنان وجود دارد اما ترس بین مردم نیز هنوز وجود دارد که قرار است کانکس در روزهای آینده توزیع شود.

 “محمد باژیان” درباره آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده استان کرمان گفت: از زمان اولیه زلزله کوهبنان و هجدک کرمان تمهیدات اولیه از سوی دولت و نهادهای مربوطه انجام شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با تاکید بر این‌که هم اکنون بحران اولیه را پشت سر گذاشته‌ایم، اظهار کرد: برای واحدهایی که ۱۰۰ درصد آسیب دیده کانکس توزیع شده و پیش‌بینی شده تا سقف ۱۰۰۰ کانکس در مناطق زلزله زده توزیع شود و خانه‌هایی هم که نیاز به تعمیر دارد تعمیرات آنها انجام خواهد شد.

باژیان در ادامه با اشاره به بازسازی واحدهای آسیب دیده و با بیان این‌که فوندانسیون بندی برخی واحدهای تخریب شده به دلیل سرمای هوا کمی زمانبر است که به تدریج برطرف خواهد شد، گفت: با بررسی‌های انجام شده در منطقه کوهبنان، این اطمینان به مردم داده شده که خانه‌هایی که بازسازی شده و کار استحکام منازلی که سال‌های قبل انجام شده تا درجه بالایی از زلزله مقاوم‌سازی شده است.

وی با اشاره به برخی کمبودها در مناطق زلزله‌زده کوهبنان اظهار کرد: مشکل آواربرداری به دلیل نبود برخی مردم وجود دارد که به زودی مرتفع خواهد شد، ضمن آن‌که در بخش توزیع کانکس نیز تاکنون نزدیک به ۳۰۰ کانکس در شهر و روستا توزیع شده و با تعدادی کمبود کانکس روبرو هستیم که به زودی این مهم نیز رفع خواهد شد.

وی با بیان این‌که هم اکنون گروه‌های جهادی و هلال‌احمر در منطقه حضور دارند و به مردم کمک می‌کنند، اظهار کرد: با کمک بنیاد مسکن مقرر شده که به مستاجرینی که زمین دارند تسهیلات اعطا شود یا این‌که واحدهای مسکن مهر به مستاجرین داده شود تا مشکلات مسکن آنها نیز برطرف شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با تاکید بر این‌که تلاش ما بر این است که هرچه سریع‌تر کار اسکان موقت و دائم انجام شود، گفت: خوشبختانه با همکاری بنیاد مسکن و دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت استاندار، در منطقه مشکل خاصی نداریم.


اخبار مرتبط

 • شهرداری تهران برای بارش مجدد برف، آماده است – پیام آنلاین
 • عباسی: با عنایتی و بی‌عنایتی باید در لیگ بمانیم + تلاش برای حمل محموله بزرگ کوکائین به انگلیس – پیام آنلاین
 • حاشیه‌های مرگ کودک ۸ ساله در بیمارستان نور – پیام آنلاین
 • مشایخی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد + برخورد پلیس با «دور دور کردن» و مزاحمان نوامیس – پیام آنلاین
 • حرف‌های مردی که صاحب ۴ فرزند شده است – پیام آنلاین
 • شایع‌ترین علت مرگ کودکان ایرانی – پیام آنلاین
 • توزیع ۳۰۰ کانکس در مناطق زلزله زده کرمان – پیام آنلاین
 • چرا هوای تهران در پایان هفته برفی، آلوده‌تر شد؟ – پیام آنلاین
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *